Road Safety Days 2020 z Konecką Policją - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Road Safety Days 2020 z Konecką Policją

Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich od wczesnych godzinnych porannych prowadzą wzmożone działania w ramach trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności pn. „ROAD SAFETY DAYS”- Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem akcji jest promowanie świadomej i bezpiecznej jazdy oraz szczególne zwrócenie uwagi na kierujących popełniających wykroczenia w ruchu drogowym będące głównymi przyczynami wypadków drogowych . Akcja odbywa się w dniach 16-22 września bieżącego roku. W tych dniach na drogach możemy spodziewać się dużej liczby patroli czuwających nad bezpieczeństwem.

Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie powiatu koneckiego prowadzą działania w ramach trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności pn.” Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi kierowców na wykroczenia popełniane w ruchu drogowym m.in. przekraczanie limitów prędkość, jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego jak również, wsiadanie za kierownicę nie mając do tego odpowiednich uprawień czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. W dniu dzisiejszym działania edukacyjno-profilaktyczne przeprowadzone były w m.in. w centrum miasta na jednej z głównych ulic w Końskich. W trakcie działań policjanci rozdali kierującym broszury zawierające m.in informacje o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych,  oraz przypominające sanitarne zasady bezpieczeństwa, związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Dodatkowo kierujący mogli otrzymać ulotki  dotyczące kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, podczas kierowania samochodem, jeździmy  z prędkością dostosowaną do przepisów i panujących warunków. Pamiętajmy również, że wypity alkohol oraz zły stan techniczny pojazdu to czynniki, które stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich

 

  • Działania Road Safety Days 2020 z Konecką Policją
  • Działania Road Safety Days 2020 z Konecką Policją
  • Działania Road Safety Days 2020 z Konecką Policją
  • Działania Road Safety Days 2020 z Konecką Policją
  • Działania Road Safety Days 2020 z Konecką Policją