Ciężarówką z promilami - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówką z promilami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej komendy, zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z naczepą. 57 letni kierujący był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzisiaj rano około godziny 8:00 na ul. Spacerowej w Końskich (droga krajowa nr 42) policjanci zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z naczepą. Kierujący z rejonu województwa małopolskiego przyjechał do jednej z firm na terenie powiatu koneckiego. Podczas kontroli policjanci poddali kierującego 57 latka badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że każdy  nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy do wszystkich o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.

 

 

Opr. TK

Źródło: KPP w Końskich