O bezpiecznym zachowaniu na drodze - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznym zachowaniu na drodze

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Spotkanie z inicjatywy pani dyrektor Beaty Jakubowskiej odbyło się w jednej z klas szkoły w związku z tragicznymi zdarzeniami na drogach jakie miały miejsce również w powiecie koneckim, w ciągu ostatnich kilku tygodni. 

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentował dwa filmy traktujące o bezpieczeństwie i przyczynach wypadków drogowych. Ponadto przeprowadził prelekcje na temat prawidłowego zachowania się na drodze, najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale też pieszych. Uczniowie dowiedzieli się jakich błędów powinni unikać i co wpływa na bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Poznali też sankcje jakie grożą za poszczególne wykroczenia czy przestępstwa. Ponadto w związku z licznymi zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Naczelnik opowiedział o zasadach funkcjonowania tego narzędzia, jak również o korzyściach jakie płyną z informacji przekazywanych w ten sposób przez społeczeństwo.

 

Opr. TK

Źródło: KPP w Końskich