Uratowali, gdy chciał odebrać sobie życie - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali, gdy chciał odebrać sobie życie

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich po wyważeniu drzwi wejściowych do domu, prawdopodobnie uratowali 55 letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie.

W miniony weekend, w jeden z wieczorów policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego koneckiej komendy  dostali informację, że w jednym z domów w powiecie 55 latek prawdopodobnie próbuje popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, ale drzwi mieszkania były zamknięte. Ponadto światła w domu były wyłączone. Policjanci dokładnie sprawdzili pozostałe budynki na posesji ale nikogo nie zastali. Podejrzewali natomiast, że właściciel posesji znajduje się w domu, a w związku z uzyskanymi informacjami, że to nie jest pierwsza jego próba odebrania sobie życia, postanowili siłowo wejść do środka.

Mundurowi pokonując zabezpieczenie drzwi, weszli do wnętrza gdzie w jednym z pokoi zastali mężczyznę, który był już z przygotowany do targnięcia się na swoje życie. 55-latek zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, dlatego policjanci uspokoili go, po czym mężczyznę zabrała karetka pogotowia. Najbliższe dni 55-latek spędzi pod opieką lekarzy. Przezorność i  zdecydowana reakcja policjantów prawdopodobnie uchroniła go od popełnienia nieodwracalnego czynu.

 

Opr. TK

Źródło: KPP w Końskich