Na ,,podwójnym gazie’’ - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na ,,podwójnym gazie’’

Wczoraj wieczorem 30-letni kierujący pojazdem ciężarowym zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało 30-latek kierował audi mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj około godz. 22:00 drogą krajową nr 42 w Końskich poruszał się 30-latek, który kierował pojazdem ciężarowym. Z relacji kierującego wynikało, że przed jego ciężarówką jechało audi, które poruszało się ,,zygzakiem”. Początkowo 30-latek sądził, że kierujący omija studzienki kanalizacyjne  które znajdowały się na drodze, ale gdy chwilę później audi staranowało dwa znaki drogowe stojące na poboczu nie miał już wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego. Gdy tylko nadarzyła się okazja kierowca ciężarówki zatrzymał audi. Podejrzenia mężczyzny potwierdziły się od kierującego osobówką wyraźnie było czuć woń alkoholu. 30-latek natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu. Następnie o całym zajściu poinformował policję. Kierujący audi również 30-latek prosił o oddanie kluczyków w obawie przed utratą prawa jazdy. Na te prośby jednak kierowca ciężarówki nie reagował. W trakcie dojazdu patrolu na miejsce zdarzenia do audi dojechał jeszcze inny pojazd. 30-latek z audi chwilę rozmawiał z osobami w pojeździe, a następnie wsiadł do swojego pojazdu, uruchomił silnik  i odjechał. Kierowca ciężarówki nie zdążył już zareagować by powstrzymać nietrzeźwego. Policjanci kilka minut później zlokalizowali nietrzeźwego i jego pojazd. Jak się okazało kierujący audi tłumaczył się, że w trakcie jazdy rozmawiał tylko przez telefon, co było przyczyną jego ,,niewyraźnego’’ toru jazdy i dalszego przebiegu zdarzenia.

Policjanci przebadali zatrzymanego 30-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miał prawie 2,5 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem.

 

Opr. TK

Źródło: KPP w Końskich