Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od października zeszłego roku działa interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z nas może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie. Koneccy policjanci każde zgłoszenie wnikliwie weryfikują.

Co dzień koordynatorzy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjmują wiele zgłoszeń od mieszkańców powiatu koneckiego, w których wskazują oni miejsca niebezpieczne. Wiele tych zgłoszeń dotyczy miejsc, w których np. kierowcy nagminnie łamią przepisy drogowe. Innym rodzajem zgłoszeń są te, w których konecczanie wskazują miejsca w których spożywany jest alkohol, grupuje się młodzież i może zażywać środki odurzające. Każde zgłoszenie jest dla koneckich mundurowych jednakowo ważne.   

W ostatnim czasie zgłoszono wiele miejsc, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Tak było również w miejscowości Wincentów DW728, kiedy patrol ruchu drogowego tylko jednego dnia weryfikując naniesione na mapę zgłoszenie nałożył na kierowców kilka mandatów za niestosowane się do przepisów drogowych. Kierowcy w tym miejscu zdjęli nogę z gazu.  Inne zgłoszenie dotyczyło niewłaściwej infrastruktury drogowej w miejscowości Czermno Osnowa. Konecka drogówka potwierdziła to zgłoszenie. Wystosowano pismo do Zarządu Dróg Powiatowych z informacją o uzupełnieniu brakującego oznakowania.

Takich zgłoszeń każdego dnia jest bardzo wiele. Każde jest  dla policjantów cenne  i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu koneckiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich