Pirat drogowy z zatrzymamy prawem jazdy - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy z zatrzymamy prawem jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w miejscowości Wincentów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57km/h. Jak się okazało, kierowcy dzień wcześniej zatrzymano blankiet prawa jady za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości w miejscowości Wincentów  – takie zagrożenie zostało wskazane przez mieszkańców powiatu koneckiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w minioną niedzielę postanowili zweryfikować tą informację.  Funkcjonariusze po chwili gdy dojechali we wskazane miejsce zauważyli szybko zbliżającego się osobowego volkswagena. Wykonany pomiar prędkości wskazał, że kierujący pojazdem w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli i po chwili okazało się, że za kierownicą pojazdu marki VW siedział 23 –latek, któremu dzień wcześniej funkcjonariusze zatrzymali blankiet prawa jazdy w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci wystosowali wniosek do Starosty Koneckiego o administracyjne zatrzymanie prawa jazdy. Ponadto 23 –latek został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich