Coraz więcej zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Coraz więcej zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od października 2016 roku. Blisko 100 zgłoszeń naniesiono na mapę tylko w tym roku. Wnikliwa weryfikacja przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie koneckim.

Już prawie pół roku funkcjonuje interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niemu każdy może zaznaczyć miejsce na mapie, które uważa za niebezpieczne. Tylko od początku bieżącego roku na terenie powiatu koneckiego, mieszkańcy zaznaczyli blisko 100  miejsc wymagających  sprawdzenia przez policjantów, czy jest w nim bezpiecznie. Każde zgłoszenie w przeciągu maksymalnie pięciu dni jest weryfikowane przez mundurowych, którzy w tym czasie podejmują wszelkich starań, aby potwierdzone zagrożenie wyeliminować. Spośród 25 kategorii zagrożeń, konecczanie najczęściej zaznaczają: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niewłaściwą infrastrukturę drogową oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Policjanci z drogówki, dzielnicowi oraz funkcjonariusze prewencji po otrzymaniu zgłoszenia błyskawicznie reagują. Dzięki ich pracy nogę z gazu zdjęli kierowcy w Wincentowie, w Końskich na ul. Koneckich Odlewników przy skrzyżowaniu z ul. Niepodległości, w Stąporkowie na ul. Piłsudskiego czy w Nieświniu na ul. Kieleckiej. Osoby odpowiedzialne za stan dróg w Końskich na ul. Fabrycznej, w Modliszewicach na ul. Piotrkowskiej, w Stąporkowie na ul. Piłsudskiego, czy w Radoszycach na ul. Koneckiej zostali przez mundurowych poinformowani o niewłaściwej infrastrukturze drogowej w tych miejscach. Wszędzie tam, gdzie na mapie zaznaczono spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych wzmożono patrole prewencji i dzielnicowych. To zaledwie kilka przykładów na to, jak ważnym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich