Nietrzeźwy wjechał samochodem na schody - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wjechał samochodem na schody

Dziś w nocy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał zgłoszenie, że na schodach przed jednym z bloków na terenie miasta znalazł się pojazd, który ma problemy ze zjechaniem. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jak się później okazało, w organizmie mężczyzny były blisko 2 promile.

Dziś w nocy około godz. 2:15 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że przed blokiem prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna wjechał samochodem na schody znajdujące się na chodniku przy klatce schodowej i ma problemy z odjechaniem z miejsca tego zdarzenia.

Po przybyciu policjantów koneckiej prewencji na ul. Niepodległości w Końskich, gdzie doszło do tej sytuacji, zgłoszenie potwierdzono. Przy unieruchomionym na schodach audi stał mężczyzna, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Ponadto bagatelizował on zaistniałą sytuację. Po ustaleniu tożsamości okazało się, że to 39-letni mieszkaniec Końskich. W jego organizmie znajdowały się blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia oraz odholowali pojazd na policyjny parking.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich