Podsumowanie działań „Prędkość” na koneckich drogach - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Prędkość” na koneckich drogach

62 ujawnione przekroczenia prędkości, 2 zatrzymane prawa jazdy oraz blisko 240 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań koneckich policjantów, który wzięli udział w akcji pn. „Prędkość” organizowanej w całym kraju. Miała ona na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego ,,piratów drogowych’’ zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Ogólnopolskie działania pn. „Prędkość” rozpoczęły się w miniony piątek o godzinie 6:00, a zakończyły się wczoraj o godzinie 22:00. W tym czasie funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzili pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego

W trzydniowe działania zaangażowani byli policjanci z koneckiej drogówki, którzy skontrolowali blisko 240 pojazdów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności ujawnili łącznie 62 przekroczenia prędkości, zatrzymali 1 prawo jazdy kierującemu  za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz ujawnili jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu, za co również zatrzymali prawo jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Opr.PP

Źródło: KPP w Końskich