Podsumowanie koneckich działań policjantów z ruchu drogowego - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie koneckich działań policjantów z ruchu drogowego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas wczorajszej akcji pn. ,,Alkohol, narkotyki” oraz dzisiejszych działań pn. ,,Trzeźwy poranek” sprawdzili stan trzeźwości blisko 1200 kierowców. Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili aż 6 prowadzących swoje pojazdy, w których organizmie był alkohol.

Wczoraj od godz. 6:00 do dziś do godz. 6:00 oraz dziś od godz. 5:00 do godz. 8:00 policjanci z koneckiej drogówki prowadzili dwie akcje pn. ,,Alkohol, narkotyki” oraz ,,Trzeźwy poranek”. Te działania ukierunkowane są przede wszystkim na kierowców, którzy wsiadają ,,za kółko” na tzw. ,,podwójnym gazie”. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość u blisko 1200 kierowców. Niestety u 6 z nich wynik kontroli okazał się pozytywny. Stracili oni uprawnienia, a ich sprawą zajmie się sąd.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sąd może ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów na okres 15 lat, minimalny okres na jaki zakaz będzie orzekany to 3 lata.

Apelujemy o rozwagę.

Opr.PP

Źródło: KPP w Końskich