„Bezpieczeństwo na piątkę” w Radoszycach - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczeństwo na piątkę” w Radoszycach

Wczoraj na Hali Sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” . Najlepszymi okazali się uczniowie z Fałkowa, którzy będą reprezentować powiat konecki na tożsamych zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Do wczorajszego konkursu przystąpiła rekordowo duża  liczba uczestników. 24 drużyny z piątych klas podstawowych z terenu powiatu koneckiego wzięło udział w zmaganiach o wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Wśród jury i zaproszonych gości nie zabrakło m.in. członka Zarządu Rady Powiatu - Doroty Dudy, Wójta Gminy Radoszyce p. Michała Pękali, Eweliny Ptak – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach, podinsp. Jarka Długosza- Komendanta Komisariatu Policji w Radoszycach oraz ratownika medycznego – Marcina Pytlosa. Całość konkursu poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek wraz z st.asp.Marcinem Wąsikiem,asp.Łukaszem Morką,sierż.szt.Sylwią Soboń oraz st.sierż.Moniką Zamachowską.

Drużyny przystępujące do konkurencji składały się z trzech osób, które do rozwiązania miały test z pytaniami dotyczącymi przepisów z zakresu ruchu drogowego.W kolejnej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja była okazją do przypomnienia wszystkim jakie czynności należy podjąć w razie konieczności ratowania życia. Następnie komisja oceniała prace plastyczne wykonane przez drużyny na „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”  Po zliczeniu punktów poszczególnych konkurencji zwycięska okazała się drużyna z Fałkowa wraz z opiekunem Beatą Gonerką, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Stadnickiej Woli z opiekunem Justyną Soja-Sadowska, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się  piątoklasiści z Radoszyc z opiekunem Joanną Staciwą.  Zwycięzcy uczniowie wykazali się największą znajomością przepisów i wykazali się  dużą wiedzą podczas praktycznego egzaminu z pierwszej pomocy.

Pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Zwycięska drużyna weźmie udział w tożsamym konkursie na szczeblu wojewódzkim.

 

 

Opr. TK

Źródło: KPP w Końskich