Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Ruszyła ogólnopolska kampania kierowana do kierowców oraz pieszych pn. ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo’’. Celem działań kontrolno-prewencyjnych jest zwrócenie uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdu.

Policjanci w trakcie kontroli będą sprawdzać prawidłowe oświetlenie pojazdu, które ma szczególny wpływ na bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po zmroku prawidłowe oświetlenie pojazdu jest podstawowym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zadaniem świateł mijania w pojeździe jest przede wszystkim oświetlenie drogi, a co ważne zauważenie w odpowiednim czasie ewentualnych przeszkód lub zagrożeń. Prawidłowe ich ustawienie to nie tylko lepsza widoczność dla kierującego autem, ale również bezpieczeństwo nadjeżdżających z przeciwka. Nieprawidłowo ustawiona granica światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła może doprowadzić do sytuacji, w których pieszy lub rowerzysta może zostać niezauważony przez kierującego. A taka sytuacja często prowadzi do wypadku drogowego.  

Informujemy, iż w sobotę  9 i 16 grudnia na terenie powiatu koneckiego odbędzie się ogólnopolska akcja ,, dni otwartych’’ na stacjach kontroli pojazdów gdzie kierujący będą mogli sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w aucie. Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w działaniach na terenie powiatu koneckiego:

,,Auto- Komplex ‘’ 26-225 Gowarczów ul. Warszawska 39

Usługi Transportowe Waldemar Gierczyński Końskie ul. Piłsudskiego 124

PPHU Andrzej Janus 26-230 Radoszyce ul. Kapitana Stoińskiego 6

 

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich