Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie koneckim - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie koneckim

Od października zeszłego roku działa interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z nas może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie. Koneccy policjanci każde zgłoszenie wnikliwie weryfikują.

Co dzień koordynatorzy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyjmują wiele zgłoszeń od mieszkańców powiatu koneckiego, w których wskazują oni miejsca niebezpieczne. Wiele z tych zgłoszeń dotyczy miejsc, w których np. kierowcy nagminnie łamią przepisy drogowe. Innym rodzajem zgłoszeń są te, w których konecczanie wskazują miejsca w których spożywany jest alkohol, grupuje się młodzież i może zażywać środki odurzające. Każde zgłoszenie jest dla koneckich mundurowych jednakowo ważne.  

Od początku działania Mapy w powiecie koneckim naniesiono ponad 1130 zgłoszeń. Blisko połowa z nich została przez funkcjonariuszy potwierdzona oraz wyeliminowana. Zachęcamy do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazywania miejsc zagrożonych, które będą wnikliwie weryfikowane przez koneckich mundurowych.

Opr.PP

Źródło: KPP w Końskich