Świąteczna debata o bezpieczeństwie w koneckim Domu Kultury - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczna debata o bezpieczeństwie w koneckim Domu Kultury

Wczoraj Policjanci z koneckiej jednostki udali się do Domu Kultury, aby porozmawiać z seniorami o bezpieczeństwie. Spotkanie to odbyło się w ramach cyklu debat społecznych pn. ,, Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do Domu Kultury, aby spotkać się z seniorami i porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie osób starszych. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu debat społecznych pn. ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.  Prowadzący debatę Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Mariusz Świeca oraz Oficer Prasowy st. sierż. Piotr Przygodzki na początku debaty przedstawili osobom zebranym interaktywne narzędzie, mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w rejonie, czyli Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zaprezentowanej prezentacji oraz filmie instruktarzowym pokazano, jak łatwo można dodać zgłoszenie na Mapie. Następnie policjanci poruszyli tematykę związaną z dzielnicowymi. Przypomniano o możliwości pobrania na telefony aplikacji Moja Komenda oraz powiedziano, czym jest program ,,Dzielnicowy bliżej nas”.  Funkcjonariusze rozdali uczestnikom debaty specjalnie przygotowane ulotki z informacjami o dzielnicowych z terenu Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Po tych informacjach rozpoczęto debatę o bezpieczeństwie.  Kończąc spotkanie policjanci apelowali o wzmożoną czujność, szczególnie w okresie świątecznym, aby nie stać się ofiarami oszustw metodami na policjanta, pracownika administracji publicznej, czy znachora. Mundurowi apelowali również do seniorów o rozwagę, aby  nie ufać osobom nowo poznanym, podszywającym się pod naszych krewnych, których głównym celem jest wyłudzenie domów i mieszkań.

Następnie  policjanci złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Opr. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Policjanci w trakcie spotkania
  • Policjanci w trakcie spotkania
  • Policjanci w trakcie spotkania