„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” na plaży w Sielpi - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” na plaży w Sielpi

Wakacje to również wypoczynek nad wodą. Z uwagi na wciąż pojawiające się przypadki utonięć bardzo ważna jest profilaktyka w zakresie bezpiecznych zachowań podczas kąpieli. Wczoraj koneccy policjanci zorganizowali na plaży w Sielpi spotkanie profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wczoraj funkcjonariusze koneckiej komendy wspólnie z ratownikiem medycznym  zorganizowali spotkanie profilaktyczne, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Uczestnicy akcji dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dzieci wzięły udział w pogadankach profilaktycznych prowadzonych przez podkom. Sylwię Sobczyńską i asp.szt. Stanisława Patrzykąta z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, a także pana Marcina Pytlosa, przedstawiciela Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego który przeprowadził szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci dowiedziały się m.in.: gdzie bezpiecznie mogą się kąpać, pod czyim nadzorem mogą wchodzić do wody, jaki kolor flagi informuje, że mogą się kąpać oraz jak wygląda znak zakazu kąpieli.                                                                  

Na zakończenie prelekcji, dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe oraz przedmioty służące do kąpieli.

Dorosłym rozdano ulotki dotyczące zasad bezpieczeństwa w obrębie akwenów. Przestrzegano przed kąpielą po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu oraz przed odpoczynkiem na tzw. dzikich kąpieliskach.

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków nad wodą i utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r.

 

Opr. S.S