BEZPIECZNIE Z KOZIOŁKIEM SPOKO - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNIE Z KOZIOŁKIEM SPOKO

Wczoraj odbyło się spotkanie przedszkolaków z koziołkiem „Spoko”- policyjną maskotką, która uczyła dzieci podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Spotkanie od samego początku było inne niż wszystkie. Policjanci czekali na dzieci przed budynkiem komendy. Maluchy z Przedszkola nr 6 w Końskich, „wystrojone” w odblaskowe kamizelki, w parach trzymając się za ręce przyszły na spotkanie z funkcjonariuszami.

Po przywitaniu się z dziećmi, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki,  podinsp. Grzegorz Michorek przypomniał najważniejsze zasady dotyczące przechodzenia przez jezdnię. Kolejno Koziołek Spoko poszedł z maluchami do centrum miasta, by pod czujnym okiem funkcjonariuszy przećwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych. Gdy zapaliło się zielone światło wszystkie dzieci przeszły bezpiecznie na drugą stronę ulicy.        

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć policyjny sprzęt oraz wsiąść do radiowozu.  Na koniec spotkania koziołek Spoko wręczył najmłodszym kolorowe odblaski ufundowane przez  NSZZP KPP Końskie.

Wyk. S.S