Zakończono wojewódzki etap konkursu ,,100 lat Policji” - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończono wojewódzki etap konkursu ,,100 lat Policji”

W Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli zakończył się wczoraj Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji. Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie rywalizować będą teraz w ostatnim etapie, którego finał odbędzie się w Komendzie Głównej Policji.

Wczoraj w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”, którego organizatorami byli Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Pan Krzysztof Obratański. Patronatów honorowych temu przedsięwzięciu udzielili  Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik oraz Burmistrz Miasta i gminy Końskie Pan Krzysztof Obratański. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z Panią Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Małgorzatą Rudnicką, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pan Jacek Staromłyński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Pan Krzysztof Jasiński, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń na czele ze Świętokrzyską Grupą Wojewódzką IPA, którą reprezentował jej Prezes, Pan podinsp. Robert Literacki. Uroczystość prowadziła Pani Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach oraz st. sierż. Piotr Przygodzki – Oficer Prasowy KPP w Końskich. Wojewódzki etap konkursu ,,100 lat Policji” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych jak również młodzieży oraz seniorów. Łącznie nadesłano 43 prace, wśród których oceniane były prace plastyczne, literackie, audiowizualne oraz sceniczne. Komisja podzieliła prace pod kątem wieku uczestników oraz kategorii. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał upominki od organizatorów, natomiast zwycięskie prace będą walczyć o kolejne nagrody w etapie, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji.

Wśród laureatów pierwsze miejsca zajęli:

I kategoria malarsko-plastyczna klasy 0-3 zwyciężyła Amelia Basiak z Placówki Wsparcia Dziennego w Końskich

II kategoria malarsko plastyczna klasy 4-8 zwyciężyła Marta Sota z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli

III kategoria malarsko-plastyczna OPEN szkoły średnie zwyciężyła Alicja Rzepka z LO w Staszowie

Kategoria literacka- wiersz zwyciężył Piotr Walendziak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach

Kategoria próby literackie zwyciężyła Zuzanna Wąsik – córka funkcjonariusza z KPP w Końskich

W kategorii literackiej przyznano,  także nagrodę za wyjątkową pracę historyczną, jej autorem był  st. sierż. Andrzej Pawłowski  funkcjonariusz z KMP w  Kielcach.

Nagroda Specjalna powędrowała również do Szczecina, otrzymał ją  Szymon Kurdziel –  jego prace do KWP w Kielcach przesłali rodzice funkcjonariusze KWP w Szczecinie.

Nagrodę specjalną otrzymali również uczniowie ZDZ w Końskich, którą w imieniu uczniów odebrała Pani Dyrektor Kinga Ostrowska.

 

W kategorii audiowizualnej zwyciężyli seniorzy z koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zaprezentowali skecz pn. ,,Z życia wzięte- spotkanie na drodze”.

Najlepsi w kategorii scenicznej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie, którzy poruszyli wszystkich swoją sztuką pn. ,, Historia policji zaklęta w pamiątkach i kartkach rodzinnego albumu”. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia, fundatorom nagród oraz gościom, a zwycięzcom po raz kolejny raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji.

 

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

 

 • Policjant z pracownikiem zespołu prezydialnego na scenie
 • przemawiający na scenie komendant
 • Zdjęcie widowni
 • komendant bijący brawo
 • komendant wręcza chłopcu dyplom 1
 • komendant wręczający nagrody zwycięzcom
 • komendant wręcza chłopcu dyplom
 • chłopiec czyta wiersz o policji
 • ludzie bijący brawo
 • komendant gratuluje policjantowi
 • komendant z nagrodzonymi
 • widownia bijąca brawo
 • zdjęcie widowni
 • Zdjęcie komendant z nagrodzonymi
 • kobieta siedząca na krześle i starszy pan przebrany za policjanta
 • przedstawienie
 • komendant wręcza dyplom
 • zdjęcie grupowe wszystkich biorących udział w wydarzeniu