BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W SIECI - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W SIECI

Policjantka z koneckiej komendy spotkała się z przedszkolakami, aby porozmawiać o zagrożeniach wynikających z korzystania z Internetu.

Dzisiaj podkom. Sylwia Sobczyńska udała się do Akademii Przedszkolaka w Końskich aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Podczas prelekcji, dzieci dowiedziały się między innymi jak postępować podczas kontaktu z osobami obcymi i jak należy się zachować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjantka wyjaśniła dzieciom czym  jest Internet, jak działa i w jaki sposób bezpiecznie z niego korzystać. Policjantka przypomniała najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w  sytuacji zagrożenia.

Warto przypomnieć że Internet jest m.in. świetnym narzędziem do edukacji, ma też istotny wpływ na kształtowanie osobowości lecz jednocześnie może stać się zagrożeniem społeczno-wychowawczym. W Internecie bowiem znajdują się  treści, których dziecko nie powinno widzieć. Dlatego jak najwcześniej należy zacząć edukację na temat bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy prelekcji stanęli do wspólnego zdjęcia z policjantką.

 

Oprac.SS

Źródło: KPP w Końskich

  • Policjantka pokazuje film profilaktyczny
  • Policjantka pokazuje film profilaktyczny
  • Policjantka rozdaje odblaski
  • Zdjęcie grupowe uczestników prelekcji