Uczcili Pamięć Po Poległych Policjantach - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczcili Pamięć Po Poległych Policjantach

Obchody Święta Policji w Końskich to czas odznaczeń i wyróżnień , a także mianowania na wyższe stopnie dla funkcjonariuszy, którzy codziennie z zaangażowaniem wzorcowo realizują powierzone obowiązki, które wykonywane są na rzecz bezpieczeństwa w całym powiecie. W tym wyjątkowym dniu nie zapominajmy również o policjantach, którzy w Katyniu słowa roty ślubowania wypełnili do końca

Poniedziałkowe obchody Święta Policji rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w Kolegiacie Świętego Mikołaja w Końskich. Właśnie w tym miejscu znajduje się urna „Ziemia z grobów Katynia”, która symbolizuje policjantów i innych mundurowych, którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje życie. Jak co roku, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski wspólnie ze swoim Zastępcą mł.insp. Dariuszem Dębowskim oraz Komendantem Komisariatu Policji w Stąporkowie asp.szt. Krzysztofem Oparą,  złożyli kwiaty przed urna oddając w ten sposób honor dla wszystkich, którzy  słowa roty ślubowania wypełnili do końca.

W tym roku obchodzimy 100-lecie Powstania Policji Państwowej, która została powołana Ustawą z dnia 24 lipca 1919 roku. Od tego momentu zaczęto również formalizować  działania innych formacji występujących w obronie Rzeczypospolitej.

Oprac. MP

Źródło: KPP w  Końskich

  • Komendanci KPP w Końskich oraz KP w Stąporkowie