Działania profilaktyczne pn.„EDWARD” w powiecie koneckim - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania profilaktyczne pn.„EDWARD” w powiecie koneckim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Końskich wczoraj od wczesnych godzinnych porannych prowadzili akcje pn „EDWARD”. Jest to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Celem akcji było szczególne zwrócenie uwagi na kierujących popełniających wykroczenia w ruchu drogowym będące głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci z koneckiej drogówki w powiecie koneckim prowadzili akcję pn.” EDWARD” celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi kierowców na wykroczenia popełniane w ruchu drogowym m.in. przekraczanie limitów prędkość, jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego jak również, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. Działania przeprowadzone były przede wszystkim w miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych m.in. na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 z 42 tzw. „krzyżówkach rudzkich”, gdzie w tym roku w wyniku wypadków poniosło śmierć, aż 4 osoby. W trakcie działań policjanci rozdali kierującym broszury zawierające informacje o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych.

Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek, szczególnie podczas kierowania samochodem. Wypity alkohol, nadmierna prędkość oraz zły stan techniczny pojazdu to czynnik, które stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich