Kierował autem z blisko 4 promilami - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował autem z blisko 4 promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego Renault Kangoo. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a w jego organizmie było blisko 4 promile alkoholu.

Wczoraj po godzinie 09:00 podczas patrolowania miejscowości Pilczyca uwagę koneckiej drogówki przykuł pojazd Renault Kangoo. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 44-letniego kierującego okazało się, że prowadzi on francuskie auta na tzw. „podwójnym gazie”. W jego organizmie było blisko 4 promile alkoholu. Na domiar tego posiadał potrójny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed Sądem. Grozi mu wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy  nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy do wszystkich o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, a jeżeli jesteśmy świadkami takiego zachowania, reagujmy. Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.  

Opr.MP

Źródło: KPP w Końskich