Siatkarskie Zmagania o Puchar Komendanta - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Siatkarskie Zmagania o Puchar Komendanta

W minioną sobotę odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta KPP w Końskich. W duchu sportowej rywalizacji walczyli ze sobą policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich, związkowcy z ZW NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego oraz uczniowie ze szkół z powiatu koneckiego.

Podczas tegorocznego turnieju, o miano najlepszych policyjnych siatkarzy rywalizowało ze sobą aż 6 drużyn, w skład których wchodzili policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich oraz związkowcy z ZW NSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego. Podczas bardzo zaciekłej walki prowadzonej w duchu sportowej rywalizacji, pierwsze miejsce wywalczył wydział kryminalny koneckiej jednostki.

W finale zmierzyli się z ze zwycięzcami ubiegłorocznego turnieju – związkami z ZW NSZZ, którzy musieli uznać wyższość rywali zajmując drugie miejsce na podium. Dodatkowo na podium znalazł się Komisariat Policji w Radoszycach, zajęli wysoką trzecią pozycję.

Oprócz policjantów, w turnieju udział wzięli również uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego. Oni również wykazali się niezwykłą determinacją i zaangażowaniem, a także zaprezentowali wysoki poziom rozgrywek.

W tej kategorii, najlepszymi siatkarzami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim, zaraz za nimi znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach. W najlepszej trójce również znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie, Zarówno policjanci, jak  i uczniowie szkół, którzy wzięli udział w turnieju, wyróżnieni zostali medalami, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi.

Tegoroczny VIII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich to przedsięwzięcie zrealizowane przy pomocy wielu osób, które zaangażowały się w jego organizację. Szczególne podziękowania składamy na ręce Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG w Fałkowie, wójta UG w Fałkowie Pana Henryka Koniecznego, burmistrza  miasta i gminy Radoszyce Pana Michała Pękali, burmistrza miasta i gminy Końskie Pana Krzysztofa Obratańskiego, przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego Pana Jerzego Kaniewskiego oraz jego zastępcy Pana Andrzeja Ścibisza, Państwa Jadwigi i Ryszarda Bednarczyków, Pana Mariana Strojewskiego. Pomoc przedmedyczną na zawodach sprawowała Pani Dominika Stefańczyk z jednostki strzeleckiej w Końskich. Nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia opiekę  jak co roku sprawowali były Komendant Komisariatu w Radoszycach podinsp. w stanie spoczynku Jarosław Długosz oraz inspektor komórki kadrowej KPP w Końskich Grzegorz Grzela.. Nie zabrakło również stoiska profilaktycznego, gdzie można było dowiedzieć się wielu cennych informacji o bezpieczeństwie oraz o rekrutacji do Policji, przy którym znajdowała się sierż. Marta Przygodzka.

Wszyscy zaangażowani w tegoroczny turniej otrzymali wyróżnienia za wieloletnią współpracę oraz organizację tego przedsięwzięcia.

 

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich