Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku odbędzie się akcja "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

22 lutego został ustanowiony "Dniem Ofiar Przestępstw". Związane z tym obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Ofiary przestępstw będą mogły skorzystać z pomocy prawnej policjantów Komendy Powiatowej Policji w Końskich. W dniach 22-23 lutego br. w godz.7:30-15:30 dyżur w budynku KPP w Końskich będą pełnić kontroli jednostki            tel: (41) 390-02-00, natomiast w dniach od 24-28 lutego br. w godz. również 7:30-15:30 dyżur będzie pełnił Naczelnik Wydziału Kryminalnego oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich tel: (41) 390-02-00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do koneckich policjantów, będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc i informację związaną z przestępczością, jak również poznać prawa przysługujące ofierze przestępstwa.

Opr.  MP

Źródło: KPP w Końskich