Po służbie pomógł w ujęciu nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie pomógł w ujęciu nietrzeźwego kierowcy

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie będący poza służbą pomógł w ujęciu 34-letniego mieszkańca powiatu koneckiego, który kompletnie pijany podjechał samochodem pod jeden z lokali gastronomicznych. W organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny było blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał informację, że w rejonie ulicy Dolnej jeździ prawdopodobnie pijany kierujący. Kiedy stróże prawa przybyli na miejsce, zastali funkcjonariusza po służbie z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, który pomógł w ujęciu nietrzeźwego.

Jak ustalili policjanci, 34-latek z powiatu koneckiego, kompletnie pijany jeździł swoim osobowym audi w rejonie lokalu gastronomicznego. Zauważyła to mieszkanka miasta, która poprosiła funkcjonariusza po służbie o ujęcie mężczyzny i uniemożliwienie mu dalszej drogi. Kiedy 34-latek wysiadł z pojazdu i zmierzał w kierunku lokalu, na jego drodze stanął policjant po służbie, który ujął go do czasu przybycia koneckich mundurowych. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości nieodpowiedzialnego kierującego okazało się, że w jego organizmie było blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich