Zatrzymany do kontroli drogowej, ze znaczną ilością narkotyków. - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do kontroli drogowej, ze znaczną ilością narkotyków.

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 38 –letniemu mężczyźnie, który odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mieszkaniec gminy Stąporków został zatrzymany podczas kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w godzinach popołudniowych. Policjanci z komisariatu w Stąporkowie na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Podczas czynności pasażer auta zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów. Dlatego też mundurowi postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. W trakcie dalszych czynności okazało się, że  w bieliźnie  miał  schowane zawiniątko foliowe wypełnione białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Ponadto podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym, oraz szklaną lufkę. Po wykonanym teście weryfikacyjnym  okazało się, że najprawdopodobniej jest to marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad  30 gramów amfetaminy oraz  nieco ponad  1 gram marihuany.  Właściciel nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań.

38 -latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających.

 

Wyk. SS