Obchody Święta Policji w Końskich - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Obchody Święta Policji w Końskich

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich obchodzili dziś swoje święto. Podczas tego uroczystego wydarzenia, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. dr Waldemar Cisowski wspólnie ze swoim zastępcą mł. insp. Dariuszem Dębowskim wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji w koneckiej jednostce rozpoczęły się już w niedzielę. Wyjątkowo inaczej, iż w ubiegłym roku, gdyż nie było przemarszu policyjnego pododdziału ulicami miasta do Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich. Uroczystą niedzielną mszę świętą w imieniu funkcjonariuszy i ich rodzin celebrował policyjny kapelan ksiądz Andrzej Zapart. Z uwagi na panującą pandemię, dzisiejsze uroczystości w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich miały skromy charakter i wzięła w niej udział organiczna liczba wyróżnionych policjantów i pracowników policji. Zbiórka rozpoczęła się od wniesienia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Grzegorza Michorka.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, głos zabrał insp. Waldemar Cisowski, który przywitał wszystkie osoby biorące udział w zbiórce. Komendant szczególne słowa uznania i podziękowania za służbę pełną poświęceń kierował do podległych sobie funkcjonariuszy zaznaczając, że codziennie  z pełnym zaangażowaniem realizują swoje obowiązki, które wykonywane są na rzecz bezpieczeństwa w całym powiecie. Następnie odczytany został list Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, w którym podziękował za pracę funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, oraz wszystkim paniom w naszym garnizonie, gdyż w tym roku obchodzimy 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku 36 funkcjonariuszy w powiecie koneckim otrzymało awans. Akty mianowania mundurowi otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Waldemara Cisowskiego oraz zastępcy mł. insp. Dariusza Dębowskiego.

Wszystkim koleżankom i kolegom, policjantkom i policjantom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich