Działania profilaktyczne na Sielpi - Aktualności - KPP Końskie

Aktualności

Działania profilaktyczne na Sielpi

Komenda Powiatowa Policji w Końskich serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach profilaktycznych, które odbędą się 23 sierpnia o godzinie 12:00, na plaży w Sielpi. Wydarzenie to zostanie przeprowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Serdecznie zapraszamy.

23 sierpnia na plaży w Sielpi odbędą się zmagania sportowe. Rywalizacja połączona zostanie z szeroko rozumianymi działaniami profilaktycznymi, podsumowującymi tegoroczne wakacje. Najważniejszym punktem programu będzie przypomnienie o obowiązujących obostrzeniach, mających związek z ciągle trwającą epidemią koronawirusa oraz zachęcenie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia zaplanowane zostały pokazy różnych służb ratowniczych. Dodatkowo podczas działań odbędą się zawody w piłce siatkowej dla osób dorosłych, natomiast dla dzieci przewidywane są m.in. wyścigi w workach, rowerki wodne oraz rzut do celu. Każda z tych atrakcji odbywać się będzie oczywiście pod nadzorem rodziców lub opiekunów. Dodatkowo zaplanowano quiz dotyczący sportu. Wydarzenie to ma na celu promocję zdrowego stylu życia, a także bezpiecznych zachowań podczas powrotu dzieci do szkół.

Zainteresowanych udziałem w zawodach lub chcących uzyskać dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia, zapraszamy do kontaktu z podkom. Sylwią Sobczyńską pod numerem telefonu 47 804 72 61 bądź osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 sierpnia.

Dla zwycięzców poszczególnych konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody.