„Bezpieczna droga do szkoły”- podsumowanie - Ruch Drogowy - KPP Końskie

Ruch Drogowy

„Bezpieczna droga do szkoły”- podsumowanie

Uczniowie z koneckich szkół na dobre rozpoczęli już rok szkolny. Wielu z nich przekroczyło progi szkoły po raz pierwszy. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych , koneccy policjanci w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" prowadzili wzmożone działania zapewniające bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Koneccy policjanci już na kilka dni przed zakończeniem wakacji, sprawdzali prawidłowość oznakowania przejść dla pieszych pod kontem bezpieczeństwa pieszego użytkownika.

Od początku roku szkolnego, przy szkołach oraz placówkach oświatowych powiatu koneckiego wzmożono działania w ramach akcji " Bezpieczna droga do szkoły", które trwały do 7 września. W rejonach szkół, znajdujących się w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów  i pieszych jest duże ,policjanci z koneckiej drogówki prowadzili wzmożone działania. Głównym celem mundurowych było zwrócenie uwagi zmotoryzowanym na fakt wzmożonego natężenia ruchu pieszych w rejonie obiektów oświatowych oraz przypomnienie o zachowaniu szczególnej ostrożności w ich rejonach.

W związku z wrześniowymi  działaniami policjanci odwiedzali również dzieci w szkołach. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

W dalszym ciągu apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich