Tragiczny bilans wczorajszych wypadków na DK74 - Ruch Drogowy - KPP Końskie

Ruch Drogowy

Tragiczny bilans wczorajszych wypadków na DK74

Do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń doszło wczoraj na DK 74 w miejscowości Smyków i Salata. W obu przypadkach, poszkodowanymi byli piesi, którzy nie przeżyli zderzenia z jadącymi pojazdami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godz. 16:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w miejscowości Smyków na drodze krajowej numer 74. Tam jadąca Toyota, którą kierował trzeźwy 70-latek potrąciła 60-latka, którzy korzystał z oznakowanego przejścia dla pieszych. Sprawca zdarzenia, wraz z poszkodowanym udali się do szpitala w Końskich. Niestety mężczyzna, po kilku godzinach zmarł. Sekcja zwłok wyjaśni, czy zdarzenie drogowe w jakim uczestniczył, wpłynęło na jego śmierć.

Niestety kilka godzin później, również na trasie krajowej numer 74, w rejonie miejscowości Salata doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Tym razem za kierownicą osobowego citroena znajdował się 47-latek z podkarpacia. Uderzył on w 62-latka z gminy Smyków, który mimo reanimacji, zmarł na miejscu. Przypominamy, że w okresie jesienno- zimowym zmrok zapada bardzo szybko. Widoczność na drodze, szczególnie krajowej, w miejscach słabo oświetlonych, jest bardzo ograniczona. Apelujemy do pieszych, aby korzystali z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Im lepiej jesteśmy widoczni, tym wcześniejsza reakcja kierowcy na naszą obecność na drodze.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Pieszy bez elementów odblaskowych
    Pieszy bez elementów odblaskowych
  • Pieszy z elementem odblaskowym
    Pieszy z elementem odblaskowym