Bezpieczna droga krajowa 74 - Ruch Drogowy - KPP Końskie

Ruch Drogowy

Bezpieczna droga krajowa 74

W najbliższą niedzielę, 26 maja br. w godzinach 6:00-22:00 na drodze krajowej nr 74 prowadzone będą wzmożone działania pn. ,,Bezpieczna DK74”. Podczas prowadzonej akcji policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy korzystający z tej bardzo ruchliwej trasy, stosują się do przepisów ruchu drogowego.

W niedzielę 26 maja br. Na drodze krajowej nr 74 prowadzone będą wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. ,,Bezpieczna DK74”. Podczas akcji policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do obowiązujących zasad i przepisów drogowych. W tym celu funkcjonariusze wykorzystywać będą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia służące do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać między innymi prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

Prowadzone działania ukierunkowane będą na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących droga krajową nr 74 oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. 

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich