„Bezpieczeństwo Na Piątkę” w Powiecie Koneckim - Ruch Drogowy - KPP Końskie

Ruch Drogowy

„Bezpieczeństwo Na Piątkę” w Powiecie Koneckim

W Szkole w Stadnickiej Woli odbyła się trzynasta edycja wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”. W zawodach sprawdzono m.in. test wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeprowadzono instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz oceniano prace plastyczne dotyczące kwestii bezpieczeństwa drogowego.

Dziś w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli odbył się etap powiatowy XII edycji turnieju pn.  „Bezpieczeństwo na Piątkę”, której organizatorem jest między innymi Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. W konkursie udział brali udział uczniowie klas piątych z 15 szkół znajdujących się na terenie powiatu koneckiego. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie prace plastyczne na temat ,, 100-leci Polskiej Policji – zawsze na straży bezpieczeństwa ‘’.

Turniej prowadzony był pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich w składzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Grzegorz Michorek, asp.szt. Marcin Wasik, asp. Łukasz Morka, a także Strażników Miejskich oraz Strażaków i Ratownika Medycznego.

W tym roku pierwsze miejsce po raz kolejny zajęła Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, drudzy na podium stanęli uczniowie z Fałkowa, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Kłucku.

Nagrody wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich mł. insp. Dariusz Dębowski oraz Wicestarosta Konecki Wiesław Skowron. Wszystkim uczestnikom turnieju składamy gratulacje oraz życzymy powodzenia w finale konkursu.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich