BEZPIECZNY PRZEJAZD - ,,SZLABAN NA RYZYKO” - Ruch Drogowy - KPP Końskie

Ruch Drogowy

BEZPIECZNY PRZEJAZD - ,,SZLABAN NA RYZYKO”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadzili działania pod nazwą Bezpieczny przejazd - ,,Szlaban na ryzyko’’. Akcja obyła się na przejazdach kolejowych na terenie powiatu koneckiego.

Podczas piątkowej akcji policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzali rozmowy z kierującymi oraz pieszymi na temat zasad bezpiecznego przekraczanie przejazdu kolejowych. Głównym celem przeprowadzenia tego typu działań jest przede wszystkim uświadomienie, iż obowiązkiem zarówno kierującego jak i pieszego jest zachować szczególną ostrożność podczas przekraczania przejazdu kolejowego. Mundurowi rozmawiali również  z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem „Stop”.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zostały przekazane ulotki edukacyjne, które mają na celu przypominać o właściwych i zgodnych z przepisami zachowaniach na przejazdach kolejowych.

Apelujemy o ostrożność podczas przejeżdżania przez niestrzeżone, jak i strzeżone przejazdy kolejowe

Oprac. MP

Źródło: KPP w Końskich